Tisztelt Szülők!

Kedves Kodályos Diákok!

 

 

A koronavírus-járvány okozta rendkívüli helyzetben bevezetett digitális munkarend új helyzetet teremtett mindannyiunknak. Lelki egészségünk megtartása érdekében, szükség esetén kérem, éljenek, éljetek az alábbi lehetőségekkel.

 

Hívható:

 

A Komlói Római Katolikus Plébánia lelkisegély vonala:

Hamzau Relu plébános atya: 30/381-2362

Kovács József káplán atya: 30/849-6938

 

Iskolánk szociális segítője: Hegyháti Boglárka

tel: 30/260-2950

skype: Boglárka Hegyháti

 

Óvodánk szociális segítője: Istovicsné Gabi

tel: 30/252-5029

 

Az egyházmegyei iskolapszichológus, Palotás Béla úr is hívható az alábbi elérhetőségeken.

 

 

Kelt, Komló, 2020. március 20.

 

Ormándlaky Dalma

intézményvezető

 

 

 

Tisztelt Intézményvezetők, Kollégák, Szülők, Diákok!

 

Mindannyian tudjuk, hogy rendkívüli helyzet van, amely átmenetileg felforgatja életünket, kizökkent minket megszokott ritmusunkból. A rendkívüli helyzetek kezelése, rendkívüli megoldásokat, alkalmazkodást, nagyfokú kreativitást kíván. Sok lemondással, félelemmel, szorongással jár és egy ilyen helyzetben nagyon fontos, hogy senki ne érezze úgy, egyedül maradt.

Az oktatási intézmények bezárására azért került sor, hogy az emberek közötti érintkezés minél inkább minimalizálható legyen. Bár a pszichológusi munka normál esetben személyesen, négyszemközti találkozás keretében zajlik, vannak online módszerek is, amelyekkel megvalósítható a segítés.

 

Amiben segíteni tudok:

  • Hogyan alkalmazkodjunk a rendkívüli helyzethez?
  • Hogyan alakítsunk ki megfelelő napirendet saját magunk és gyermekeink számára?
  • Hogyan tölthetjük konstruktívan napjainkat a bezártság idején?
  • Koronavírussal kapcsolatos szorongás enyhítése
  • Hogyan kommunikáljunk gyermekeinkkel a koronavírusról?
  • Pedagógusoknak: Hogyan szervezzük a digitális oktatást, hogyan tarható fenn a motiváció? Közösségszervezés az online térben.

 

Elérhetőségeim a következők:

06/30 361-75-62

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Skype: Palotás Béla pszichológus

 

Kérem, hogy aki úgy érzi, segítségre van szüksége, nem tud megbirkózni félelmeivel, szorongásával, magányosnak, kétségbeesettnek érzi magát a kialakult helyzet kapcsán, keressen a fenti elérhetőségeim valamelyikén. Fontos, hogy tudjuk, nem vagyunk egyedül, segítsünk egymásnak! Együtt könnyebb!

 

Palotás Béla

pszichológus