Házi népdaléneklési versenyt rendeztünk 2017. december 13-án a Kodály-hét keretében.

 18 színvonalas produkciót hallgathatott meg a közönség, és a 3 tagú zsűri.

 A zsűri tagjai méltón és szakmai hozzáértéssel, zenei és pedagógiai tapasztalattal rendelkezve tudták a tanulókat minősíteni.

A verseny után a gyerekeket teával és rágcsálnivalóval vártuk.

Zsűritagok: Horváth Rita néni(a Komlói Pedagógus Kamarakórus állandó énekese, régi Kodályos diák, iskolánk gyógypedagógusa), Molnár Piroska (régi Kodályos diák, iskolánk ének-zene műveltségterületes tanítója), Kirch Zoltán – a zsűri elnöke (a Zeneiskola néptánctanára, aki nagy népzenei múlttal rendelkezik).

A következő eredmények születtek:

  • 11 ARANY minősítés a színvonalas, kifejező éneklésért
  • 5 EZÜST minősítés
  • 2 BRONZ minősítés

 Minden tanuló emléklappal és minden produkció oklevéllel térhetett haza.

 Nagyon bíztató, hogy a gyerekek örömmel énekelték a népdalokat. Iskolánk névadójára méltón lehetünk büszkék, hogy ekkora népdalkincset hagyott ránk, és ezt a fiatalok tovább tudják vinni majd gyermekeiknek, unokáiknak.